Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje pritarta dėl dalinio finansavimo skyrimo fiziniams asmenims, keičiantiems neefektyvius katilus į atsinaujinančius išteklius naudojančius įrenginius individualiuose namuose

Tauragės rajono savivaldybės taryba š. m. rugsėjo 26 d. posėdyje pritarė Dalinio finansavimo skyrimo fiziniams asmenims, įsirengusiems atsinaujinančius išteklius naudojančius įrenginius individualiuose namuose, neprijungtų prie centralizuoto šildymo tvarkos aprašui, kuriame numatyta prisidėti prie Lietuvos energetikos agentūros kompensacinės išmokos fiziniams asmenims pakeitusiems iškastinį kurą ir (ar) biomasę naudojančius neefektyvius katilus.

Lietuvos energetikos agentūra kompensuos ne daugiau kaip 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų, o Tauragės rajono savivaldybės administracija prisidės 10 proc. nuo numatytų tinkamų finansuoti išlaidų.

Finansavimo programa, skirta biokuro katilo ir šilumos siurblių projektams, yra prieinama tik fizinėms asmenims, turintiems nuosavybės teise nekilnojamojo turto objektą Lietuvos Respublikoje. Siekiant užtikrinti, kad šis finansavimas būtų naudingas švariai energetikai, pareiškėjai turi siekti pakeisti neefektyvų biomasę naudojantį katilą naujesniais ir efektyvesniais šilumos gamybos įrenginiais. Tai reiškia, kad senas ir mažiau efektyvus katilas bus pakeistas nauja, efektyvia šilumos gamybos technologija.

Įsigyjant naują biokuro katilą reikalaujama, kad jis atitiktų 5 efektyvumo klasę, o įsigyjant šilumos siurblius reikalaujama, kad įranga atitiktų Europos Komisijos reglamentu Nr. 813/2013, kuriuo įgyvendinant Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2009/125/EB nustatomi patalpų šildytuvų ir kombinuotųjų šildytuvų ekologinio projektavimo reikalavimai (COP) esant standartinėms veikimo sąlygoms (arba nurodytas prie +7 ° C  lauko oro temperatūros) ne mažesnis kaip 3,5.

Projektas turi būti įgyvendintas ne vėliau nei per 18 mėnesių nuo finansavimo suteikimo momento. Tai užtikrins greitą ir veiksmingą perėjimą prie švarių šilumos gamybos technologijų. Svarbu pažymėti, kad finansavimas suteikiamas tik naujos, nenaudotos įrangos pirkimui ir montavimui. Tai leis užtikrinti, kad projektas būtų ilgalaikis ir veiksmingas.

Daugiau apie planuojama Lietuvos energetikos agentūros kvietimą: https://www.ena.lt/inpa-katilokeita/

Svarbiausia informacija apie paramą šilumos siurbliams įsigyti

Įvertinkite paslaugos suteikimą!
[Vertinimai: 0 Vidurkis: 0]
Pasidalinkite
Scroll to Top