Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės rajono taryba pasirašė rezoliuciją dėl Rusijos pradėtų atvirų karo veiksmų prieš Ukrainą

Tauragės rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į precedento neturinčio masto Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų sutelkimą prie Ukrainos sienų ir pradėtą vykdyti atvirą Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir jos žmones, priėmė Rezoliuciją dėl vienašališko 2001 m. gruodžio 19 d. pasirašyto bendradarbiavimo susitarimo su Rusijos Federacijos Kaliningrado (Karaliaučiaus) srities Sovetsko (Tilžės) miesto savivaldybe nutraukimo.

Rezoliucijoje smerkiama Rusijos Federacijos vykdoma neišprovokuota karinė agresiją prieš Ukrainą ir kitus agresyvius vienašališkus veiksmus, kurie šiurkščiai pažeidžia dvišalius ir daugiašalius susitarimus bei tarptautinės teisės normas, kelia grėsmę Europos saugumui. Pažymima, kad Rusijos Federacijos veiksmai turi reikšmingai neigiamą poveikį ne tik Europos Sąjungos ir NATO, ypač rytinių jų narių, bet ir visos Europos saugumui.

Šia rezoliucija Tarybos nariai reiškia tvirta paramą Ukrainos suverenitetui, nepriklausomybei, teritorijos vientisumui ir tarptautiniu mastu pripažintų jos sienų neliečiamybei.

Taryba kreipėsi į Sovetsko miesto administraciją ir visuomenę ragindama nedelsiant imtis priemonių paveikiant savo šalies vadovus, kad Rusijos Federacija nutrauktų agresiją ir karinius veiksmus prieš Ukrainą, nedelsiant atitrauktų pajėgas iš Ukrainos ir nuo jos sienos, įgyvendintų tarptautinius įsipareigojimus ir grįžtų prie bendradarbiavimo, pagrįsto tarptautine teise ir abipuse pagarba.

[ngg src=”galleries” ids=”169″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top