Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragės rajono Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijoms skirtos subsidijos šilumos siurbliams įsirengti

Tauragės rajono Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijos 2020 m. rugsėjo mėn. teikė paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai prie LR aplinkos ministerijos pagal Klimato kaitos programos priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimas visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių) paskirties pastatuose“.

Pagal numatytą priemonę įstaigos gavo 80 proc. subsidiją įsirengti šilumos siurblius oras-vanduo. Pavyzdžiui, Tauragės r. Žygaičių gimnazija įsirengs 8 vienetus šilumos siurblių, kurių vertė 77 053 eurų, o bendra šilumos siurblių galia 144 kW. Subsidiją minėtai priemonei įsigyti taip pat gavo Skaudvilės gimnazija, kuri jau įsirengė 12 vienetų šilumos siurblių, kurių vertė 109 868 eurų, o šilumos siurblių galia – 216 kW. 

Įrengus šilumos siurblius sumažės neigiamas poveikis aplinkai dėl į atmosferą išmetamo CO2 kiekio,  sumažės deginamo iškastinio kuro išskiriamų teršalų kiekis ir bus tausojami gamtiniai ištekliai. Šilumos siurbliai oras-vanduo vertinami dėl ekologijos, ilgo tarnavimo laiko, puikaus veikimo net ir prie labai žemos temperatūros. 

Siekiant sumažinti neigiamą poveikį aplinkai dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų, ant abiejų ugdymo įstaigų pastatų stogų taip pat yra įrengtos saulės elektrinės, kurios gamina žaliąją energiją bei ženkliai prisideda prie mažesnių elektros energijos išlaidų. 

[ngg src=”galleries” ids=”93″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top