Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Tauragiškiai aktyviai naudojasi dviračių saugyklomis

Gegužės viduryje atsidariusios nemokamos dviračių saugyklos sulakė didžiulio gyventojų susidomėjimo. Per mėnesį laiko jau daugiau kaip 650 Tauragės miesto gyventojų užpildė prašymus ir pradėjo naudotis dviračių saugyklomis.

Daug diskusijų kėlęs projektas, po starto sulaukė didžiulio gyventojų susidomėjimo, vien per kelias pirmąsias dienas, daugiau kaip 200 gyventojų pateikė prašymus naudotis dviračių saugyklomis, o per pirmą mėnesį prašymų skaičius išaugo dar tris kartus. Gyventojai pradėjo aktyviai statyti ne tik dviračius, tačiau ir elektrinius paspirtukus.

„Dviračių saugyklų projektas buvo dar viena tvari iniciatyva, leidžianti Tauragei žingsniu pajudėti gamtai draugiškesnio miesto link. Toks aktyvus gyventojų susidomėjimas parodė, kad projektas miestui buvo reikalingas, o svarbu ir tai, kad jo įgyvendinimui didžiąją dalį lėšų skyrė Europos sąjunga“ – sakė Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

Saugyklos įrengtos, įgyvendinus Centrinės projektų valdymo agentūros administruojamą Europos Sąjungos struktūrinių ir investicijų fondų finansuojamą projektą „Darnaus judumo priemonių diegimas Tauragės mieste”. Tauragei patekus į Europos miestų, gausiančių paramą tapti klimatui neutraliais iki 2030 m., šimtuką, tikimasi, kad panašių tvarių sprendimų mieste daugės.

Visos 75 dviračių saugyklos įrengtos gyvenamuosiuose rajonuose, t. y. kuo arčiau tauragiškių namų. Kiekvienoje jų – po aštuonis dviračių ar paspirtukų stovus. Dviračių saugyklomis gyventojai gali naudotis visiškai nemokamai. Tokioje saugykloje savo dviratį ar paspirtuką norinčiam statyti gyventojui tereikės parašyti prašymą savivaldybei.

Turintieji elektrinius paspirtukus ar elektrinius dviračius čia pat gali juos ir pakrauti. Siekiant užtikrinti kuo didesnį transporto priemonių saugumą, saugyklose įrengta ne tik automatinė atrakinimo sistema, atpažįstanti telefono numerį, bet ir vaizdo stebėjimo kamera, o prie dviračių stovų ne tik galima tvarkingai palikti savo dviratį, bet ir jį prirakinti.

Gyventojai, norintys naudotis dviračių saugyklų paslauga, yra kviečiami užpildyti prašymą ir jį pristatyti į Tauragės rajono savivaldybės administraciją, arba prašymą pateikti naudojantis el. valdžios vartų paslauga. Apie suteiktą galimybę naudotis paslauga informuojama trumpąja SMS žinute.

Daugiau informacijos: dviraciusaugyklos.taurage.lt

 

Pasidalinkite
Scroll to Top