Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Trys ketvirtadaliai savivaldybių Lietuvoje bent kartą įgyvendino dalyvaujamąjį biudžetą

Per pastaruosius penkerius metus 44 iš 60 savivaldybių Lietuvoje bent kartą įgyvendino dalyvaujamąjį biudžetą. Du trečdaliai jų tai daro kasmet, rodo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) atlikta apžvalga.

Iš viso tokiu būdu gyventojai jau nusprendė dėl 8 mln. eurų panaudojimo. Įprastai savivaldybės dalyvaujamajam biudžetui skiria nuo 7 iki 350 tūkst. eurų.

Per praėjusius metus daugiau nei 106 tūkst. gyventojų 37 savivaldybėse balsuodami išsirinko 158 projektus, susijusius su savivaldybių infrastruktūros, gyvenamosios aplinkos gerinimu. Tokiu būdu jie paskirstė 3,6 mln. eurų. Iš viso, savivaldybės per dalyvaujamuosius biudžetus sulaukė beveik 1,2 tūkst. idėjų iš gyventojų.

9 savivaldybės nurodė, jog per pastaruosius metus rengė dalyvaujamuosius biudžetus mokyklose (Druskininkų, Kauno, Klaipėdos, Lazdijų, Molėtų, Pakruojo, Tauragės, Vilkaviškio rajonų, Klaipėdos miesto).

„Džiaugiuosi, jog savivaldybės vis aktyviau ieško būdų, kaip įtraukti gyventojus į sprendimų priėmimą. Labai norėčiau, kad jos dar aiškiau apsibrėžtų savo keliamus tikslus ir ieškotų būdų, kaip tai daryti dar kokybiškiau. Pradėti būtų galima nuo gyventojų grįžtamojo ryšio rinkimo – pavyzdžiui, dalyvaujamojo biudžeto metu tai daro vos septynios savivaldybės”, – sako „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovė Ingrida Kalinauskienė.

Dalyvaujamasis biudžetas – tai būdas kartu su bendruomene spręsti dėl viešųjų lėšų panaudojimo, kai bendruomenės nariai patys siūlo idėjas savivaldybei, mokyklai ar organizacijai ir balsuodami renka labiausiai patikusias.

Apžvalga parengta remiantis visų savivaldybių pateikta informacija į 2023 m. rugpjūčio mėn. TILS užklausą apie savivaldybių vykdytas dalyvaujamojo biudžeto veiklas 2022 m. rugpjūčio mėn. – 2023 m. rugpjūčio mėn. Daugiau informacijos apie dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvas: www.dalyvaujamasisbiudzetas.lt.

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus informacija

Pasidalinkite
Scroll to Top