Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Viešojo transporto plėtra: iki šių metų pabaigos Tauragėje kursuos 13 elektrinių autobusų

Tauragė – viena žaliausių savivaldybių Lietuvoje šiuo metu galinti pasigirti turinti 5 elektrinius autobusus, artimiausiu metu sulauksianti dar 3 ir pasirašiusi sutartį dėl 4 elektrinių autobusų įsigijimo.

Sausio 20 dieną sutartis dėl 4 naujų elektrobusų pasirašyta su UAB „Saločiai ir partneriai“. Sutarties vertė – 1 493 092 eurai su PVM. Finansavimas transporto priemonėms įsigyti skirtas iš Europos Sąjungos fondų lėšų.

Tauragės rajono savivaldybei bus pristatyti „Isuzu Novociti Volt“ žemagrindžiai, vienaaukščiai (M3CE klasės) elektra varomi autobusai, kurių bendras keleivių sėdimų ir stovimų vietų skaičius ne mažiau kaip 44. Elektrinius autobusus planuojama pristatyti per 5 mėnesius nuo sutarties pasirašymo dienos.

Elektrobusuose bus įrengtos keleivių informavimo priemonės (vaizdinės ir garsinės), LED informacinės švieslentės, vaizdo stebėjimo sistemos, skirtos keleivių ir vairuotojo saugumui užtikrinti, leidžiančios stebėti visą transporto priemonės saloną.

Elektrobusai vienu įkrovimu galės nuvažiuoti iki 300 km. Juose sumontuotos 211 kWh baterijos, maksimalus greitis – iki 85 km/val.

Kiek anksčiau su UAB „Saločiai ir partneriai“ buvo pasirašyta sutartis dėl 3 elektrobusų įsigijimo. Pagal šią sutartį elektriniai autobusai Tauragę pasieks jau šių metų vasario mėnesį. Planuojama, kad kartu su šiais maršrutais gyventojams bus pristatyti ir 3 nauji maršrutai.

Pasak Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko, iki šių metų pabaigos Tauragėje kursuos 13 elektrinių autobusų: „Iš Susisiekimo ministerijos gavome papildomą finansavimą dar vienam elektriniam autobusui, tad jeigu viskas gerai, iki šių metų pabaigos Tauragėje kursuos jau 13 elektrinių autobusų!“,– džiaugėsi meras.

Neatlygintinai naudotis visais vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais Tauragės rajone gali visi rajono gyventojai ir svečiai. Taip pat nuo rugsėjo mėnesio nemokamai galima keliauti ir 6 regiono maršrutais. Daugiau inforamcijos apie nemokamus regiono maršrutus rasite: zaliasisregionas.lt 

Pasidalinkite
Scroll to Top