Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Visas Tauragės rajono ugdymo įstaigas pasieks hibridiniam mokymui skirta įranga

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) savivaldybėms  skyrė hibridinės įrangos komplektus, kurie leis pamokas vesti hibridiniu būdu, kai dėl izoliacijos ar ligos dalis klasės vaikų negali atvykti į mokyklą. Tauragės rajono savivaldybei skirta 20 tokių komplektų, jie bus išdalinti artimiausiu metu, visoms rajono ugdymo įstaigoms. 

Hibridinės klasės – tai klasės, kuriose mokomasi mišriu būdu: dalis mokinių mokosi klasėse, kiti mokiniai tuo pačiu metu – nuotoliniu būdu. Tokioms klasėms įrengti ir užtikrinti kokybišką ugdymą reikalinga ir speciali įranga.

Klasėje įrengtos technologijos užtikrins, kad tiek klasėje, tiek namuose esantys vaikai kuo puikiausiai girdėtų vieni kitus. Jeigu mokytojas kažką aiškina priešais klasę ir rašo interaktyviojoje lentoje, tiek vaikai klasėje, tiek vaikai namuose galės matyti mokytoją ir jo rašomą turinį. Mokytojas ant kaklo turės specialų mikrofoną, kuris perduos garsą ne tik vaikams, esantiems namuose, bet ir sustiprins mokytojo balsą ir transliuos per klasėje esančius garsiakalbius – taip bus užtikrinama, kad visi klasėje sėdintys vaikai vienodai ir aiškiai girdėtų mokytoją. Dar vienas šios sistemos privalumas – nereikia brangių technologijų. Be to, sistemą tinka naudoti su bet kuriomis jau įdiegtomis technologijomis, pavyzdžiui, „Microsoft Teams“, „Zoom“ ar „Google Hangouts“.

Hibridiniam mokymui pritaikytą įrangą – mobilius vaizdo įrašymo ir transliavimo įrenginius – tiekia UAB „Biznio mašinų kompanija“. Bendrovė kiekvienos savivaldybės mokyklų atstovams organizuos mokymus, kurių metu pademonstruos įrangos funkcionalumą ir jos naudojimo galimybes.

Mokytojams pateiktos šiam ugdymo būdui skirtos rekomendacijos bei metodiniai siūlymai (organizaciniai, techniniai, programiniai ir kiti sprendimai).

[ngg src=”galleries” ids=”146″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″] 

Pasidalinkite
Scroll to Top