Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Visoje Lietuvoje gruodžio mėnesį už šilumą mažiausiai moka UAB Tauragės šilumos tinklai aptarnaujami vartotojai

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) paskelbtais duomenimis, šilumos kaina Tauragėje – mažiausia tarp Lietuvos miestų. Visoje Lietuvoje gruodžio mėn. už šilumą mažiausiai moka UAB Tauragės šilumos tinklai aptarnaujami vartotojai (4,50 ct/kWh su PVM), daugiausiai – UAB „Nemenčinės komunalininkas“ aptarnaujami Vilniaus rajono vartotojai (12,86 ct/kWh su PVM).

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje gruodžio mėnesį, VERT duomenimis, yra 6,69 ct/kWh su PVM. Palyginus su lapkričio mėn., kilovatvalandės kaina didėja 15,54 proc., per metus (2021 m. gruodis / 2020 m. gruodis) – kilovatvalandės kaina didėjo 60,82 proc.

Tauragiškiai jau kelis mėnesius iš eilės yra vieni iš mažiausiai už šilumą mokančių Lietuvos gyventojų, o šį mėnesį rikiuojasi pirmoje vietoje. Vis dėlto, dėl įsigyjamo biokuro kainos didėjimo rinkoje, prognozuojamas šilumos kainos didėjimas. 

Šilumos kaina perskaičiuojama kiekvieną mėnesį, vertinant įsigyjamo kuro kainą, nuo ko ir priklauso kuro sąnaudos.  „Šilumos kainos dydį taip pat lemia sunaudotas šilumos energijos kiekis, t.y. užstatyti radiatoriai, seni langai, nesandarios sienos, sena šildymo sistema ir šilumos punktas bei kt. – prie taupymo galime prisidėti kiekvienas individuliai“,– sakė Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas.

Pasidalinkite
Scroll to Top