Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Vykdomas projektas „Funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategijos pirmaeilių veiksmų įgyvendinimas“

Siekiant spręsti Tauragės regiono savivaldybėms aktualias problemas ir prisidėti prie gyvenimo kokybės augimo bei paskatinti investicijų pritraukimą Tauragės regione buvo parengta funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategija.

Projektu bus įgyvendinta 17 funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategijoje numatytų veiksmų:  pagerintas funkcinės zonos savivaldybių investicinis patrauklumas – įrengta ir modernizuota pramoninių teritorijų infrastruktūra Tauragėje, Jurbarke, Pagėgiuose ir Šilalėje, įrengta Tauragės pramonės rajono jungtis su magistraliniu keliu A12; sukurta integruota regioninė viešojo transporto sistema ir įdiegta elektroninio bilieto sistema, rekonstruotos Jurbarko ir Pagėgių autobusų stotys, įsigyti 5 elektriniai autobusai Jurbarke ir Šilalėje; taip pat bus pagerintas paslaugų prieinamumas vyresnio amžiaus žmonėms, pritaikant nenaudojamas patalpas Pagėgių savivaldybės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei bei Bijotuose įrengiant senelių globos namus; vaikams, turintiems specialiųjų poreikių, sukuriant paslaugų teikimui reikalingą Jurbarko darželio-mokyklos „Ąžuoliukas“ infrastruktūrą, sukuriant elektrinių automobilių, o tuo pačiu – ir elektrinių autobusų įkrovimo infrastruktūrą Tauragėje, Jurbarke ir Pagėgiuose.

Tauragės rajone bus atlikti šie darbai:

  • Įrengtas dviračių takas greta Tauragės miesto Pramonės g. (2 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas su apšvietimu nuo Pramonės g. 5F (sankryžos su Stoties g.) iki Dacijonų kaimo);
  • Įrengtos 4 elektrinių automobilių (autobusų) krovimo stotelės Pramonės g. 30 Tauragėje;
  •  Įrengtas Tauragės miesto centro aplinkkelis – Naujoji gatvė;
  • Įsteigta viešoji įstaiga, kuri diegs regioninę viešojo transporto elektroninio bilieto ir elektroninę viešojo transporto maršrutų eismo tvarkaraščių sistemą 4 savivaldybėse.

Tikimasi, kad šių veiksmų įgyvendinimas sudarys galimybes ne tik kurti aukštesnės pridėtinės vertės darbo vietas, bet ir sudarys didesnes galimybes funkcinės zonos gyventojams rinktis ir/ar keisti darbo vietas, tokiu būdu sudarant prielaidas spartesniam nei vidutiniškai šalyje darbo užmokesčio augimui. Taip pat bus sukurta tvari regiono judumo sistema, sudaranti sąlygas pasiekti darbo vietas ir paslaugų teikimo vietas, bei atliepiant šiandienos poreikius bus pagerintas paslaugų prieinamumas specialiųjų poreikių turintiems asmenims.

Projekto „Funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategijos pirmaeilių veiksmų įgyvendinimas“ finansavimo sutartis pasirašyta 2020 m. gruodžio 30 d. 

Tauragės rajono savivaldybės projektų ir investicijų informacija skelbiama ČIA.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top