Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Žemės sklypų savininkų dėmesiui

Kiekvienų metų spalio mėnesį, visi šalies asmenys, nuosavybes teise valdantys žemės ūkio paskirties žemės sklypus, gauna paskaičiuotą žemės mokestį, kurį privalo sumokėti ne vėliau kaip iki einamųjų metų lapkričio 15 dienos.

Atkreiptinas dėmesys, kad už žemės ūkio paskirties žemę, nuosavybės teise valdantys asmenys, savivaldybių tarybų sprendimais, gauna padidintą žemės mokestį už apleistus žemės ūkio naudmenų plotus.

Kada ir kodėl taikomas padidinta žemės mokestis?

Savivaldybių tarybos, atsižvelgdamos į Lietuvos Respublikos žemės mokesčio įstatymo 6 straipsnį, už asmenų nuosavybės teise valdomus apleistus žemės ūkio paskirties žemės plotus, nustato žemės mokesčio tarifą nuo 0,01 procento iki 4 procentų žemės mokestinės vertės.

Tarifas nustatomas atsižvelgiant į pagrindinę žemės sklypo naudojimo paskirtį, žemės sklypo naudojimo būdą, sklypo dydį bei mokesčio mokėtojų kategorijas (dydį ar teisinę formą, ar socialinę padėtį). Žemės mokesčio tarifo nustatymui taip pat vertinama žemės sklypo geografinė padėtis savivaldybės teritorijoje. Savivaldybės tarybos sprendimu už apleistas žemės ūkio naudmenas gali skirti maksimalų procentą – 4. 

Daugiau informacijos rasite ČIA.

 

Pasidalinkite
Scroll to Top