Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Žygaičių ir Gaurės miestelių bei jų apylinkių gyventojų dėmesiui

Birželio 21 dieną (pirmadienį) kviečiame Žygaičių ir Gaurės miestelių ir jų apylinkių gyventojus atvykti  pasiskiepyti „Janssen“ („Johnson& Johnson“) vakcina. Ši vakcina yra saugi ir patikima, imunitetui susiformuoti užtenka tik vienos šios vakcinos dozės.

Vakcinacija vyks Žygaičių ambulatorijoje (Žygaičių g. 27A, Žygaičiai) ir Gaurės ambulatorijoje (Gaurės g. 17, Gaurė).

Atvykstantieji skiepytis su savimi turi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Išankstinė registracija nereikalinga!

Apie vakciną

„Janssen“ vakcina priklauso virusinius vektorius naudojančių vakcinų grupei. Ji pagaminta naudojant adeonovirusą – susilpnintą kitos šeimos virusą, į kurį įdiegiamas genas, gaminantis koronaviruso SARS-CoV-2 spyglio baltymą. Žmogaus imuninė sistema atpažįsta spyglio baltymą kaip svetimkūnį ir pradeda gaminti antikūnus bei suaktyvina T ląsteles (baltuosius kraujo kūnelius), turinčias su juo kovoti. Vakcinoje esantis adenovirusas negali daugintis ir sukelti ligos.

Jeigu po vakcinacijos koronavirusas patenka į organizmą, imuninė sistema jį atpažįsta, aktyvuoja gynybos mechanizmus ir jį sunaikina. Taip išvengiama susirgimo COVID-19 liga.

Ši vakcinų kūrimo technologija naudojama jau ne vieną dešimtmetį. Jos pagrindu yra kuriamos vakcinos nuo Ebolos viruso ir kitų ligų.

„Johnson & Johnson“ sukurta vakcina nuo COVID-19, rekomendavus Europos vaistų agentūrai, kovo 11 d. buvo užregistruota naudojimui visoje Europos Sąjungoje.

Pasidalinkite
Scroll to Top