Vertinamu laikotarpiu potvynio situacija rajone išliko stabili ir kontroliuojama. Hidrometeorologinės sąlygos buvo palankios – naktimis vyravo neigiama, o dienomis – teigiama oro temperatūra, todėl sniego tirpsmas vyko palaipsniui, nesukeliant staigių vandens lygio pokyčių. Dėl šių priežasčių ledonešis upėse nebuvo intensyvus, nesusidarė pavojingos ledų sangrūdos, o vandens lygis kilo tolygiai ir nepasiekė kritinių ribų.
Potvynio grėsmė išliko minimali, todėl neigiamo poveikio gyventojams, gyvenamosioms teritorijoms ar infrastruktūrai nenustatyta. Šešuvies upė, kaip ir kiekvieną pavasarį, buvo išsiliejusi į lankas, tačiau tai reikšmingos įtakos gyventojams ar infrastruktūrai neturėjo.
Visą laikotarpį buvo vykdoma nuolatinė situacijos stebėsena – kasdien vertinti upių vandens lygiai, ledo būklė bei galimos rizikos zonos. Papildomai pasitelktas dronas, kuriuo atlikta teritorijų apžvalga, siekiant operatyviai įvertinti situaciją ir užtikrinti savalaikį reagavimą.
Iš gyventojų ir organizacijų pagalbos prašymų negauta. Situacija rajone praėjo sklandžiai, be reikšmingų incidentų.
„Džiaugiamės, kad šių metų potvynio laikotarpis Tauragės rajone praėjo sklandžiai ir be rimtesnių iššūkių. Nuoseklus specialistų darbas, nuolatinė situacijos stebėsena ir savalaikiai sprendimai leido užtikrinti gyventojų saugumą bei išvengti galimų neigiamų padarinių“, – sakė Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.







